ZŠ, MŠ a PŠ Valašské Meziříčí
Základní škola, Mateřská škola
a Praktická škola
Valašské Meziříčí

Vítejte na stránkách školy, která je určena dětem se spec. vzdělávacími potřebami,
mentálním postižením, kombinovanými vadami a autismem.

Úřední den v době prázdnin:

středa   od 8,30 do 12,30 hodin.

Podzimní měsíce v ST 3

aneb podzimní tvoření

Naše třída se v září opět rozrostla, je nás už 9. S první pracovní výzvou jsme se popasovali velmi dobře. Do akce „Ukliďme Česko“, jsme se zapojili s chutí. Za cíl jsme si dali pravý břeh Vsetínské Bečvy a přilehlý park. Našli jsme kolečkové brusle, smeták, spoustu plastů i skla. Po dvou hodinách jsme předali štafetu další třídě. Příroda si na chvilku vydechla, ale na jaře bude naši pomoc potřebovat zas.

PODZIMNÍ TVOŘENÍ

Díky aktivitě některých žáků jsme v pracovní výchově mohli tvořit z kaštanů, ořechů a astřiček. Ochotný pan Březovják nám poslal zásobu smrkových koleček, které jsme si ve školní dílně pečlivě opracovali. Tipy na výrobky jsme si našli pomocí aplikace pinterest na našich školních iPadech. Potom už jen zbývalo zapojit tavné pistole a začít tvořit. Vznikaly svícny, sovičky, hodiny, dekorační košíky. Na parapetech žáci tvořili srdíčka, zvířátka, smajlíky. Protože jsme společně nasbírali celkem slušnou hromadu korkových zátek, vytvořili jsme z nich dýně, typické dekorace podzimu. A abychom si měli v čem odnášet cvičební úbor, udělali jsme si tašky. Zbyly nám z loňského vánočního tvoření. Otiskli jsme si na ně listy stromů.  Někteří je už nemají, protože se zalíbily maminkám, nosí v nich nákupy 😊.

Nezapomínáme ani na spolupráci s Charitou. Pro jejich klienty jsme připravili textilní barvou ozdobené pytlíčky, které jsme naplnili čajem. Určitě udělaly radost všem obdarovaným seniorům.

Mgr. Dagmar Machálková, tř. uč.

Datum vložení: 19. 1. 2024 14:56
Datum poslední aktualizace: 19. 1. 2024 15:02

Speciální škola

Rozpočet